pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
 
17. 4.
THE BAD PLUS (USA)
Věčně rebelující trio, oprávněně řazené k nejlepším jazzovým kapelám na světě
2. 10. — pondělí — 20:00zdarma

Živá hudba — Blue Apple a Tomáš Višinka

3. 10. — úterý — 20:00350/400 Kč

GOGO PENGUIN (UK)

Vzrušující pulsující jazz ovlivněný elektronikou

Proměnlivé lámané beaty, telepatická souhra a podmanivé melodie – to vše přispívá k nezaměnitelnému, zcela jedinečnému zvuku GoGo Penguin – kapely považované za vůbec nejzajímavější počin, který se na britské scéně v posledních letech objevil. Do Jazz Tibet Clubu se britské trio vrací po vyprodaném exkluzivním koncertě, který zde odehrálo před dvěma lety.

Složením by mohlo jít o typické klavírní trio, ale zatímco melodické a harmonické nápady a struktura skladeb vycházejí z klasiky a jazzu, rytmy čerpají z elektronické hudby. Právě toto setkání protikladů činí unikátní akusticko-elektronický zvuk GoGo Penguin tak vzrušující a vytváří tolik působivou a emocemi nabitou hudbu, která čerpá z opojné kombinace vlivů od umělců jako Brian Eno, John Cage či Squarepusher, ale i z atmosféry deštěm zmáčených šedivých ulic Manchesteru.

Jejich debutové album Fanfares bylo nominováno na nejlepší jazzové album v Gilles Peterson’s World Wide awards a BBC Music ho komentovalo slovy: „GoGo Penguin se zdají být předurčeni k velkým věcem.” Následující nahrávka V2.0 (Gondwana Records) byla nominována na album roku 2014 v rámci prestižních britských cen Mercury Prize. V loňském roce vydali na legendárním labelu Blue Note ceněné album Man Made Object.

Odkazy: www.gogopenguin.co.ukGoGo Penguin na YouTube

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET GOGO na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 320 Kč.

5. 10. — čtvrtek — 20:0050/100 Kč

OLD'S COOL: BONUS, MARY C & SBOR ELPIDA

Sbor seniorek pod vedením Zuzany Seibertové má za sebou již mnoho úspěchů. Od prvního koncertu s kapelou Please The Trees vzniklo album, videoklip a proběhlo mnoho dalších koncertů. Seniorky z Elpidy v rámci letošního festivalu OLD'S COOL Olomouc vystoupí s Martinem Tvrdým aka Bonusem, který poté naváže s projektem Člověk Pokrokový s DJkou Mary C.

Odkazy: www.elpida.czBonus + Mary C

Prodej vstupenek na místě.

10. 10. — úterý — 20:00100/150 Kč

DUO SLAM

Čtvrtý ročník republikového mistrovství v deblech. Dvě kola po pěti minutách. Finanční prémie pro vítězný pár.

Pořádá: Detour Productions z.s.

11. 10. — středa — 20:00300/350 Kč

PORTICO QUARTET (UK)

Proslulá britská nu-jazzová formace neustále objevující nové hudební světy

Portico Quartet, nominovaní na Mercury Prize, byli vždycky nezařaditelná kapela. Přes ozvěny jazzu, elektroniky, ambientu a minimalismu vytvořili v průběhu čtyř vydaných alb (od debutové desky Knee-Deep z roku 2007 po Live/Remix z roku 2013) vlastní, jedinečný zvuk.

Vlivný hudební časopis Mojo jejich styl charakterizuje jako magickou kombinaci Steva Reicha, Radiohead a severské melancholie, jejich koncert na jazzovém pódiu festivalu Glastonbury se stal senzací. Jistě za to může neotřelá kombinace nástrojů – vedle saxofonu, basy a bicí charakteristický melodický buben hang drum z dílny inovativních nástrojářů ze Švýcarska. Nemenší vliv mají zkušenosti hudebníků s africkými či indonéskými vlivy a také kombinace příslovečného anglického hudebního novátorství, jazzové invence a tvrdohlavosti typické pro nezávislou scénu.

Restartováni opět jako kvartet – po krátkém období, kdy jako trio působily pod názvem Portico – představí kapela živě materiál ze svého v dubnu vydaného alba s příznačným názvem Art In The Age Of Automation, doprovázený průřezem dosavadní tvorby.

Portico Quartet vystoupí v tradičním složení: Duncan Bellamy – bicí a elektronika, Milo Fitzpatrick – kontrabas, Keir Vine – hang drums a klávesy, Jack Wyllie – saxofon a klávesy.

Odkazy: www.porticoquartet.comPortico Quartet na SoundCloudu

Předprodej od 14. 8. také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET PORTICO na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 270 Kč.

16. 10. — pondělí — 20:00zdarma

Živá hudba — Blue Apple a Tomáš Višinka

22. 10. — neděle — 20:00 

SHILPA RAY (USA)

Shilpa Ray je jedním z největších fenoménů, které jsem zaznamenal za dluhou dobu, má před sebou velkou budoucnost!" Nick Cave

Přestože vyrůstala v New Jersey v rodině indických imigrantů, nepodlehla zpěvačka a hráčka na harmonium jen kouzlu vlastní kultury, inspirovali ji The Velvet Underground, Patti Smith nebo Blondie či Dresden Dolls.

První úspěch zaznamenala s projektem Shilpa Ray and Her Happy Hookers, se kterým vydala desky A Fish Hook an Open Eye a Teenage and Torture. Další album vyšlo u labelu klubu Knitting Factory zaměřeného na alternativní hudbu a experimentální jazz a pomohlo jí prosadit se v zahraničí.

Po rozpadu kapely v roce 2011 se Shilpa Ray vydala na sólovou dráhu. Její koncertní spolupráce s Nickem Cavem začala záhy po rozpadu Happy Hookers a brzy vyšla první společná nahrávka – Pirate Jenny, známá píseň Kurta Willa a Bertolta Brechta z Třígrošové opery se objevila na druhém dílu kompilačního projektu Rogue’s Gallery. Shilpa Ray za doprovodu Nicka Cavea a Warrena Ellise excelovala.

Na loňském albu Last Year’s Savage, které natočila s kapelou, se Shilpa Ray vrací k rockovému zvuku.

Odkazy: www.shilparay.net

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET SHILPA na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 110 Kč.

23. 10. — pondělí — 20:00zdarma

Živá hudba — Blue Apple a Tomáš Višinka

25. 10. — středa — 20:00 

MINUS 123 MINUT

Na přelomu tisíciletí se jmenovali -123 min. a jejich koncerty i desky patřily k ceněným zjevením na naší hudební scéně. V roce 2000 se podle tehdejšího hlasování Akademie populární hudby stali objevem roku a nikdo nepochyboval o tom, že na tuzemské scéně zanechají hlubokou uměleckou rýhu. Vydali pět studiových alb a jedno koncertní, ale v roce 2009 se rozpadli. Zdenek Bína se pak úspěšně věnoval sólovému akustickému projektu s basistou Janem Urbancem.

Po sedmi letech spolu loni na jaře začali nečekaně a spontánně znovu zkoušet a pod názvem minus123minut se kapela vrátila v sestavě Zdeněk Bína, Fredrik Janáček, Daniel Šoltis – v životní formě a s autentickou radostí a energií.

Odkazy: www.minus123minut.czminus123minut na Facebooku

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET 123 na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 200 Kč.

30. 10. — pondělí — 20:00zdarma

Živá hudba — Blue Apple a Tomáš Višinka