pozadí
Jazz Tibet Club
Restaurace
Music Menu Vine
DĚKUJEME
Soundcraft by Harman
VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR AUDIOMASTER CZ
Audiomaster
Najdete nás na Facebooku
|
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
17. 4.
THE BAD PLUS (USA)
Věčně rebelující trio, oprávněně řazené k nejlepším jazzovým kapelám na světě
1. 11. — středa — 20:00150/200 Kč

LONGITAL (SK)

Stálice slovenské nezávislé scény. Svým unikátním autorským přístupem a živelným projevem si Longital vysloužili několik hudebních cen a zájem kritiků a publika na Slovensku i ve světě. Jejich písně, výlučně ve slovenštině, stojí na pomezí jazzu, folku a elektroniky a pojí je osobitá poezie a chuť k experimentování. Ústřední dvojici, Shinu (zpěv, basová kytara) a Daniela Salontaye (zpěv, kytara), posílil nedávno staronový bubeník a pianista Marián Slávka.

Shinin charismatický zpěv, hluboké basové linky hrané smyčcem a výrazná pódiová prezentace jsou vyvažovány Danovou divokou hrou na akustické kytaře ve všech možných polohách, od jemných minimalistických verklíků a jazzových prvků až po nespoutané zvukové stěny. Ženský a mužský vokál sa propletají, chvíli znějí spolu, chvíli každý za sebe.

Hudba Longital je plná překvapení a dynamických zvratů. Autorská dvojice prošla několika žánrovými obdobími, aby po letech experimentování s elektronikou odložili Longital technologie a přišli s akustickým zvukem. Ten jde na dřeň, při zachování dosavadních kvalit: je energizující, přímočarý, taneční. Nové nástroje, které s příchodem Mariána Slávky přibyly, dodávají koncertům – spolu s jeho energií a muzikantským přístupem – živelnost a dobrodružný ráz.

Odkazy: www.longital.comLongital na SoundCloudu

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET LONGITAL na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 110 Kč.

14. 11. — úterý — 19:0080 Kč

EZHZT SESSION II + HIMALAYAN DALAI LAMA

EZHZT Session II je večer pořádaný Zuš Žerotín Olomouc. Studenti EZHZT (elektronické zpracování hudby a zvuková tvorba) se zabývají produkcí hudebních děl, záznamem a editací hudebních nápadů a následnou pódiovou prezentací. Studenti pracují na kompozičních systémech, které jsou přizpůsobeny k žívému hraní. Jako host vystoupí brněnské duo Himalayan Dalai Lama.

Elektronická hudba nemá hranice a Himalayan Dalai Lama jsou toho bezpochyby důkazem. Kryštof Matěj a David Novotný kombinují ve své tvorbě prvky chillwave, ambientu, triphopu i techna. Byli součástí uznávaného projektu Českého rozhlasu Audioport, zahráli si také po boku velkých jmen světové elektronické scény. Mají za sebou úspěšnou tour po střední Evropě, představili se také v Londýně nebo na největším tuzemském festivalu Colours of Ostrava.

Pořádá: ZUŠ Žerotín. Odkazy: www.zus-zerotin.czwww.himalayandalailama.com

Předprodej probíhá v Jazz Tibet Clubu.

15. 11. — středa — 20:00200/250 Kč

ONDŘEJ PIVEC ORGANIC QUARTET

Držitel Grammy a člen kapely Gregoryho Portera

Producent, hudebník a skladatel Ondřej Pivec, v české kotlině známý především jako jazzový klávesista a hráč na Hammond varhany, je jedním z hrstky Čechů, kteří získali v hudebním světě ocenění nejvyšší – Grammy, a to za svoji spolupráci s americkým zpěvákem Gregory Porterem na jazzovém albu Take me to the Alley. Kromě celosvětového turné s Gregory Porterem koncertuje s americkou kapelou Kennedy Administration a výjimečně také zavítá do České republiky na několik málo koncertů se svým Organic Quartetem.

Odkazy: www.ondrejmusic.com

Předprodej od 1. 11. také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET PIVEC na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 170 Kč.

22. 11. — středa — 20:00zdarma

P.T. CALL HOME

Olomoučtí P.T. call home kombinují klávesové a moderní elektronické zvuky, efektované a přesné baskytary a nekompromisní, ale zároveň lehké bicí. Skupina těží z vlastních kompozic, které stále nechávají prostor k improvizaci a nabídnou atmosféru jak ke snění, tak k divokému klubovému tanci v přísném rytmu. Skupinu P.T. call home tvoří autor hudby a hráč na klávesové nástroje Petr Titz, baskytarista Tomáš Kedzior a bubeník Broněk Bičan. Hráči dostatečně zkušení na to, aby vystoupili sólově, ale teprve ve společném propojení má jejich hudba sílu proniknout pěkných pár světelných let daleko. Na vystoupení se v několika skladbách představí i hostující zpěvačka Kristýna Konečná.

Pořádá: Petr Titz. Odkazy: P.T. call home na Bandzone

Vstupné dobrovolné

23. 11. — čtvrtek — 20:00 

CLARINET FACTORY — MEADOWS

Kvarteto vynikajících klarinetových hráčů z pomezí soudobé i klasické hudby, jazzu, world music, elektroniky a multižánrových projektů, pohybující se na špičce tuzemské hudební scény. Od interpretace klasiky a jazzu se Clarinet Factory brzy posunuli k experimentům napříč hudebními žánry, k touze hudbou sdělovat a komunikovat nezávisle na žánrech či generační příslušnosti. Během své dosavadní kariéry spolupracovali s Bobby McFerrinem, Filharmonií Brno, Pražskou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Lenkou Dusilovou, Ivou Bittovou, ale i Tata Bojs, Floexem či Joe Achesonem z Hidden Orchestra. Od roku 2014 vystupují pravidelně také s taneční skupinou VerTeDance ve společném projektu Korekce, který sklízí úspěchy a skvělé recenze po celé Evropě a od svého vzniku již získal mnoho prestižních cen.

Jako host vystoupí s Clarinet Factory bubeník Dano Šoltis.

Odkazy: www.clarinet-factory.cz

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET CLARINET na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 170 Kč.

27. 11. — pondělí — 20:00300/350 Kč

HIDDEN ORCHESTRA (UK) + support: POPPY ACKROYD (UK)

Žánrově nezařaditelní, tajemní a hlavně nenapodobitelní – to všechno jsou Hidden Orchestra ze skotského Edinburghu. Jejich originální hudební fúze jazzu, post-rocku a ambientu bývá někdy označována jako ideální soundtrack k nočním procházkám, k čemuž svádí název jejich osm let starého debutu Night Walks. V jejich skladbách ale rozhodně nejsou jen rozjímavé nálady, místo v nich má i energická smršť – nakonec kapela disponuje hned dvěma bubeníky. Hidden Orchestra z muzikální poctivosti jazzu vydestilovali něco zcela unikátního a jejich volnomyšlenkářský přístup k žánrům či zvukům dělá z kapely zcela ojedinělé těleso, jehož hvězda neustále stoupá.

Hudební kolektiv shromážděný kolem multiinstrumentalisty, producenta a skladatele Joe Achesona, přijede představit již třetí album Dawn Chorus, vydané letos v červnu. Jde o hodně osobní, spletité a unikátní dílo. Celé je postavené na rozsáhlé sbírce nahrávek ptačího zpěvu a dalších zvuků přírody, které byly pečlivě zachyceny po dobu několika let na rozmanitých místech nejen ve Velké Británii. Přírodní zvuky jsou na desce propleteny s vrstvami basových linek, bicích, elektronických zvuků, perkusí, piana a dalších nástrojů. Na albu se podílel také český kvartet Clarinet Factory.

Živé obsazení tohoto pozoruhodného ansáblu bude obsahovat dvoje bicí (Jamie Graham, Tim Lane), piano a violu (Poppy Ackroyd) a samozřejmě basu a elektroniku v rukou Joe Achesona.

Jako host koncert uvede Poppy Ackroyd. Britská houslistka a pianistka je jedním z pilířů Hidden Orchestra. Její sólová tvorba je oproti kapele éteričtější a experimentálnější. Poppy vytváří kompaktní zvukové plochy současným hraním a loopováním zvuků klavíru a houslí, přičemž oba nástroje využívá nejen tradičním způsobem, ale neobvyklými postupy s jejich pomocí vytváří další zvuky a mění je třeba v perkuse. Navzdory křehkosti nepostrádají její skladby dynamiku a plný zvuk. Hudebnice narozená v Londýně a momentálně žijící v Edinburgu má na kontě dvě alba: Escapement a Feathers.

Odkazy: www.hiddenorchestra.comwww.poppyackroyd.com

VYPRODÁNO

Předprodej také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET HIDDEN na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 270 Kč.

29. 11. — středa — 20:00230/300 Kč

ZRNÍ – Jiskřící

Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky. S talentem na melodie, mísením moderního zvuku, současné elektroniky a písničkářské poetiky jsou Zrní ikonou hledačství na české alternativní scéně. Od hraní na ulici se talentem a pílí vypracovali na její pomyslný vrchol. Vzhledem ke stylové otevřenosti a instrumentální zralosti je v jejich nezaměnitelné hudbě slyšet akordeon i beatbox, flétna i experimenty s looperem. Kolektivně utvářená akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými texty se tak chvílemi ponořuje i do muzikantských krajin taneční hudby či ambientu. Jejich osobitý projev na pódiu je stejný jako jejich muzika: autentický, hutný, energický a hypnotický. Bez kalkulu, kompromisů a velkého labelu za zády sklízejí jejich desky ceny a nominace. Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních podiích v hlavních časech jsou například majiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku. Pod producentským dohledem Ondřeje Ježka a elektronického experimentátora Pjoniho natočili Zrní ve Španělsku desku Jiskřící, kterou si, opět sami, vydali v březnu letošního roku.

VYPRODÁNO

Předprodej od 1. 11. také v Informačním centru Olomouc a prostřednictvím SMS TICKET a GOOUT

Pošlete SMS s textem TICKET ZRNI na číslo 9020050.
Do dvou minut přijde zpět váš SMS TICKET. Cena SMS je 50 Kč, na místě doplatíte 210 Kč.